“Harry Potter i czara ognia” wydanie ilustrowane – czwarta część przygód młodego czarodzieja

1 września 2019

Zło powraca ze zdwojoną siłą

Harry Potter i czara ognia (wydanie ilustrowane) J.K. Rowling, książka bogata w ilustracje utalentowanego Jima Kaya to prawdziwa uczta dla fanów serii o przygodach Chłopca, Który Przeżył. Harry i jego przyjaciele Ron i Hermiona rozpoczynają czwarty rok swojej nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Daje się odczuć, że powoli każdy z nich i innych znajomych wkracza w wiek dorastania: pojawiają się pierwsze konflikty na tle uczuciowym, nastolatkowie z wyjątkowymi umiejętnościami muszą radzić sobie tak samo jak mugolscy rówieśnicy z zazdrością, gniewem, nieprzyjemnymi docinkami, ale razem tworzą grupę, której przyjaźni nie może zaszkodzić nawet wielki powrót Lorda Voldemorta, zrzeszającego potajemnie starych śmierciożerców i infekujący umysły dotychczas przyzwoitych czarodziejów… Czy aby na pewno? Czy siła miłości matki Harry’ego, Lilly Potter, spowodowała, że chłopiec, który przeżył spotkanie z najmroczniejszym czarnoksiężnikiem w najnowszej historii magii, już na zawsze pozostanie nietykalny? Czwarta część serii wprowadza czytelników w podskórną aurę niepokoju o losy ulubionego ucznia Hogwartu. J.K. Rowling po raz kolejny z właściwą tylko sobie pieczołowitością maluje niepowtarzalny świat, który odwiedzają uczniowe z innych szkół czarodziejstwa, ponieważ szykuje się Turniej Trójmagiczny. Podczas niego zostaną wylosowani przez Czarę Ognia reprezentanci każdej ze szkół i zmierzą się z magicznymi zadaniami, z których tylko jeden może wyjść zwycięsko. Dlaczego Tiara Przydziału wybiera czterech zamiast trzech uczestników turnieju, w dodatku łamie zasadę o wieku uczestników? Kto jest za to odpowiedzialny? Jak skończą się rozgrywki pomiędzy rywalami? Czy najzdolniejszym czarodziejem okaże się uczeń Durmstrangu z Bułgarii, Beauxbatons z Francji czy gospodarza tegorocznych rozgrywek – Hogwartu? Na zwycięzcę będzie czekać nie lada nagroda: na stale zapisze się na karty historii, odbierze 1000 galeonów i uniesie w geście zwycięstwa złoty puchar.

Co czeka Cię wraz z Harrym za murami Hogwartu?

W tej części przygód Harrego Pottera poznasz, czym są zaklęcia niewybaczalne oraz jak niebezpieczni potrafią być śmierciożercy, czyli oddani słudzy wroga Harry’ego, Voldemorta. Wraz z Weasleyami i innymi przyjaciółmi Rowling zabierze Cię na mistrzostwa Quidditcha oraz dowiesz się, kim jest Cho Chang. Poznasz poza tym kolejnego nauczyciela obrony przed czarną magią, Alastora Moody’ego. Jak wiesz, krążą pogłoski, że to stanowisko nauczycielskie jest objęte klątwą, dlatego nikt nie potrafi uczyć tego przedmiotu dłużej niż rok… Czy Harry będzie próbował zabić Voldemorta? Przekonaj się sam, sięgając po te bogato i ciekawie ilustrowane wydanie.

J.K. Rowling i dzieło jej życia

Brytyjska autorka zasłynęła wydaniem przygód “Harry’ego Pottera” i do tej pory 7 książek z tej serii sprzedano w ilości 500 milionów egzemplarzy. Dzięki “Harry’emu Potterowi” stała się miliarderką. “Harry Potter i Czara Ognia” to czwarta część z cyklu, jeszcze bardziej intrygująca i mroczniejsza niż poprzednie.

Tagi
Kategoria książki dla dzieci