Jako że potrzeba jest matką wynalazku, jest ona również czynnikiem, który motywuje nas do poszerzenia swojej wiedzy. Niniejszym wpisem rozpoczynamy serię wpisów na temat – system monitoringu – podstawowa wiedza.

W dzisiejszej części skupimy się na podstawach odpowiedniego doboru monitoringu, z czego powinien się składać, w jakiej technologii chcemy działać, tak by spełniał określone funkcje, a co za tym idzie, aby był odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb.
Temat jest dość rozległy, w związku z czym zostanie rozbity na mniejsze wątki tak, żeby nie pominąć żadnych istotnych aspektów a zarazem nie przygnieść ilością tekstu.

Każdy system monitoringu, czy to domu, biznesu czy pojazdu, musi składać się przynajmniej z 5 elementów:
(zalecam przejście poprzez hiperłącza zamieszczone poniżej, dopiero po zapoznaniu się z tym wątkiem w całości.)

  1. Kamera – która w oczywisty sposób umożliwia obserwację zadanego obszaru (Planuję monitoring – Kamery, czyli oczy naszego systemu)
  2. Rejestrator – który obraz przesłany z kamery odbierze (Planuję monitoring – Rejestrator, czyli mózg naszego systemu)
  3. Dysk – umożliwia archiwizowanie obrazu w rejestratorze
  4. Monitor – podłączony do rejestratora umożliwia w rzeczywistym czasie obserwację obrazu z kamer oraz obsługę samego rejestratora
  5. Akcesoria montażowe – zasilacz do kamer, okablowanie, puszki montażowe itp.

Nawet rozwiązania All In One takie jak wideorejestratory samochodowe posiadają wszystkie te elementy zamknięte w małym opakowaniu (kamera scalona z rejestratorem, karta micro SD jako dysk, wyświetlacz LCD oraz akcesoria np. ładowarka pod zapalniczkę oraz uchwyt)

Przejdź do Kontaktu z nami 

[dt_sc_post_social_shareg post_id="8038" /]

Leave a Comment